Den sedmý, osmá noc

Den sedmý, osmá noc

100 minut
1969
Československo Drama
Přehrát

Příběh se odehrává v průběhu 24 hodin. Pod vlivem nevyjasněných příznaků nebezpečí a ohrožení reagují obyvatelé na události nepřiměřeně, projevuje se malověrnost, egoismus a pud stádnosti. V pestré mozaice epizod, směřujících čím dál tím více a krutěji od komičnosti k tragédii, se představuje množství postav, zastupujících různorodé spektrum národa. Tvůrci nikoho nešetří, obnažují malost a krutost až na dřeň. Právě to, spolu s jasnými náznaky souvislostí se sovětskou okupací v roce 1968, oddálilo o 21 let premiéru filmu, který je de facto završením Schormovy poetiky.Ústřední půjčovna filmů převzala film 19. prosince 1969, nebyl však uveden do distribuce, premiéra se uskutečnila až v roce 1990. Režie pašijových her: Jan Kačer.

Více informací

O pořadu

1969
Československo Drama

Příběh se odehrává v průběhu 24 hodin. Pod vlivem nevyjasněných příznaků nebezpečí a ohrožení reagují obyvatelé na události nepřiměřeně, projevuje se malověrnost, egoismus a pud stádnosti. V pestré mozaice epizod, směřujících čím dál tím více a krutěji od komičnosti k tragédii, se představuje množství postav, zastupujících různorodé spektrum národa.
Tvůrci nikoho nešetří, obnažují malost a krutost až na dřeň. Právě to, spolu s jasnými náznaky souvislostí se sovětskou okupací v roce 1968, oddálilo o 21 let premiéru filmu, který je de facto završením Schormovy poetiky.Ústřední půjčovna filmů převzala film 19. prosince 1969, nebyl však uveden do distribuce, premiéra se uskutečnila až v roce 1990. Režie pašijových her: Jan Kačer.

Tvůrci

Evald Schorm, Jan Kačer

Hrají

Zdeněk Srstka, K. Fialová, Jiří Lír, Karel Hovorka st., Václav Trégl, L. Skořepová, J. Kačer, Jaroslav Wagner-Klenka, Josef A. Stehlík, Jaroslav Klenot, Jaroslav Tomsa, Božena Böhmová, Bohumil Švarc st., Ladislav Gzela, Václav Kotva, Vladimír Hrabánek, Jana Marková, Václav Babka, Václav Špidla, Jaroslav Mareš, Pavel Jiras, Josef Engel, Jiří Plachý, Karel Vítek st., Josef Elsner, Jindřiška Gabriela Preissová, Bohumil Šmída, Vladimír Jedenáctík, Eva Řepíková, Josefa Pechlátová, Vladimír Ptáček, Zdeněk Sedláček, Jana Posseltová, Josef Němeček, J. Havlíková, Karel Bělohradský, Jiří Hálek, Jan Libíček, J. Bek, N. Divíšková