Blázni a děvčátka

Blázni a děvčátka

81 minutes
1989
Czechoslovakia Drama
Play

Žižkovská balada Karla Kachyni o lidech malých i velkých a láskách ztracených i nalezených. Žižkov, jedno z nejstarších pražských předměstí, které si zachovalo svůj svéráz, již několikrát upoutalo pozornost filmařů. Také Karel Kachyňa se po Láskách mezi kapkami deště opět vrátil na Žižkov a natočil zde film na motivy novely Vladimíra Kučery Blázni a děvčátka. Na scénáři s ním spolupracoval Karel Čabrádek. Příběh třináctiletého chlapce Jirky je situován do padesátých let. Pro žižkovské kluky a holky mělo toto na první pohled nehostinné prostředí své romantické kouzlo. Na Vítkově a kolem trati se odehrávají jejich hry, rvačky, ale také první erotické zážitky. I Jirka, který žije sám s otcem, zde prožívá své první lásky, touhy i bolesti. Naváže zvláštní přátelství s žižkovským podivínem, bláznem Pepíčkem Várlichem, mohutným mužem s mentalitou dítěte. Žižkovská balada o lidech malých i velkých, ztracených i nalezených, byla natočena v roce 1989, premiéra se konala v prosinci. Třináctiletého školáka Jirku hrál Radim Špaček, který v roce 1995 jako student FAMU natočil svůj první film Mladí muži poznávají svět. V dalších rolích uvidíte Milana Šimáčka, Pavla Nového, Josefa Somra, Jana Hrabětu a Zdeňka Žáka.

More information

About show

1989
Czechoslovakia Drama

Žižkovská balada Karla Kachyni o lidech malých i velkých a láskách ztracených i nalezených.
Žižkov, jedno z nejstarších pražských předměstí, které si zachovalo svůj svéráz, již několikrát upoutalo pozornost filmařů. Také Karel Kachyňa se po Láskách mezi kapkami deště opět vrátil na Žižkov a natočil zde film na motivy novely Vladimíra Kučery Blázni a děvčátka. Na scénáři s ním spolupracoval Karel Čabrádek. Příběh třináctiletého chlapce Jirky je situován do padesátých let. Pro žižkovské kluky a holky mělo toto na první pohled nehostinné prostředí své romantické kouzlo. Na Vítkově a kolem trati se odehrávají jejich hry, rvačky, ale také první erotické zážitky. I Jirka, který žije sám s otcem, zde prožívá své první lásky, touhy i bolesti. Naváže zvláštní přátelství s žižkovským podivínem, bláznem Pepíčkem Várlichem, mohutným mužem s mentalitou dítěte. Žižkovská balada o lidech malých i velkých, ztracených i nalezených, byla natočena v roce 1989, premiéra se konala v prosinci. Třináctiletého školáka Jirku hrál Radim Špaček, který v roce 1995 jako student FAMU natočil svůj první film Mladí muži poznávají svět. V dalších rolích uvidíte Milana Šimáčka, Pavla Nového, Josefa Somra, Jana Hrabětu a Zdeňka Žáka.

Creators

K. Čabrádek, Milan Svoboda, K. Kachyňa

Cast

J. Somr, M. Dejdar, L. Benešová, P. Nový, Roman Skamene, Ludvík Pozník, S. Remundová, Miloslav Štibich, Jiřina Jelenská, Simona Stašová, Valerie Kaplanová, Zdeněk Žák, Filip Renč, Stanislav Zindulka, Michaela Flenerová, P. Štěpánek, František Švihlík, Vladimír Hrabánek, Michal Suchánek, M. Mejzlík, Milan Šimáček, Jan Hraběta, R. Špaček, Jiří Ployhar ml., E. Jegorov, František Husák, Milan Charvát, Miroslav Krejča, Rudolf Pechan, Bořík Procházka, Jiří Žák, J. Kehár, Karel Smrž, Zuzana Skalická, Jakub Zindulka, Zdeňka Sajfertová, Bohumír Starý, Jakub Hais, Ladislav Žid, Robert Hudecký, Michal Bočan, Petr Hervert, Klára Marie Svatošová, Pavlína Matyášová, Marie Rejznerová, Martin Bambas, Michaela Doležalová, M. Špejra